E.ON.ČR JUNIOR 2009 propozice
PROPOZICE TURNAJŮ KADETŮ ROČNÍK 99
Oblast Kutná Hora
1.2. 5. ročník E.ON ČR Junior Cup 2009
Energetická společnost E.ON ve spolupráci s regionálními garanty (pořadateli) jednotlivých
turnajů vyhlašuje 5. ročník poháru E.ON ČR Junior Cup. V letošním roce se série turnajů
nově rozšiřuje o území hlavního města Prahy. Pohár E.ON ČR Junior Cup 2009 se skládá
z regionálních kol a Velkého finále. Všechny turnaje jsou určeny pro hráče věkové kategorie
U 10, tj. narozené v roce 1999 a mladší.
1.3. Regionální kola
Pohár E.ON ČR Junior Cup 2009 tvoří celkem 12 základních (regionálních) turnajů
pořádaných na distribučním území E.ON, v Kutné Hoře a Praze.
jižní Čechy – 3 turnaje
Vysočina – 2 turnaje
- 7 -
jižní Morava – 3 turnaje
Zlínsko a Olomoucko – 2 turnaje
Kutná hora – 1 turnaj
Praha – 1 turnaj
Vítězná mužstva z regionálních kol (celkem 12) postupují do Velkého finále konaného
v ………………. (bude rozhodnuto v nejbližších dnech, předpoklad Praha, Brno, Písek nebo
Tábor)
1.4. Velké finále
Vítězná mužstva z regionálních kol (celkem 12 mužstev) se utkají ve Velkém finále o celkové
vítězství v poháru E.ON ČR Junior Cup 2009 a účast na mezinárodním halovém turnaji
v německém Gilchingu E.ON Junior Cup ve dnech 21.– 22.11.2009 na náklady energetické
společnosti E.ON. Vedle tohoto ocenění získá absolutní vítěz od společnosti PUMA CZECH
REPUBLIC S.R.O. až 18 vstupenek (max. 16 hráčů (rozhodující je soupiska Velkého finále) +
2 trenéři) na mezinárodní utkání Česká republika x Polsko, které se uskuteční 10.10.2009
s možností prohlídky stadionu a zavedení (doprovodu) reprezentantů národního týmu na hrací
plochu před zápasem.
1.5. Zajištění turnajů
Garanti (pořadatelé) regionálních kol zajistí uspořádání turnajů dle těchto platných propozic ve
vybraných městech a termínech, přičemž zajistí účast 12 mužstev kadetů dle níže přiloženého
rozpisu dle bodu 1.9. těchto propozic - Přehled turnajů, regionů a počet účastnických mužstev
v jednotlivých kolech.
1.6. Účastníci turnajů
Turnaje se mohu zúčastnit pouze registrovaná mužstva z vybraných regionů. Účastníky turnaje
nominuje garant (pořadatel) turnaje. V případě, že se v daném regionu nepodaří zajistit účast 12
mužstev, je garant (pořadatel) povinen o této skutečnosti v přiměřeném termínu (alespoň měsíc
předem) informovat generálního partnera a po dohodě s ním následně nominovat mužstva i
z jiných regionů. Každé mužstvo se smí daného ročníku zúčastnit pouze jednou!
1.7. Vratná záloha
Účastníci turnaje (mužstva) musejí složit min. 21 dnů před konáním regionálního kola na účet
garanta (pořadatele) nebo v hotovosti, dle dohody s garantem, vratnou zálohu v předem
dohodnuté výši. Tuto vratnou zálohu je garant (pořadatel) turnaje povinen při účasti mužstva na
turnaji E.ON ČR Junior Cup 2009 vyplatit zpět oprávněnému zástupci mužstva v den konání
turnaje, konkrétně po jeho skončení. O všech těchto transakcích je garant (pořadatel) turnaje
povinen vést písemné záznamy. V případě neúčasti mužstva vratná záloha propadá ve prospěch
garanta (pořadatele) turnaje a slouží na pokrytí nákladů spojených s realizací turnaje.
Upozornění: V případě neoprávněného startu hráče dojde automaticky ke kontumaci
výsledků a mužstvo vyloučeno z turnaje bez náhradu na odměnu a vratnou zálohu!!!
1.8. Rozlosování turnajů
1.8.1. Regionální kola
Garant (pořadatel) regionálního kola provede nejpozději 14 dnů před konáním příslušného
regionálního kola rozlosování platně přihlášených mužstev do dvou skupin. Toto rozlosování
dá ihned bez zbytečného odkladu na vědomí generálnímu partnerovi - E.ON, který výsledky
- 8 -
rozlosování příslušného kola zveřejní nejpozději 7 dnů před konáním příslušného regionálního
kola na internetových stránkách www.eonjuniorcup.cz. Platně přihlášeným mužstvem se
rozumí mužstvo, které do 21 dnů před konáním turnaje na základě oslovení garantem projeví
zájem zúčastnit se regionálního kola a zároveň do tohoto termínu složí na účet garanta
(pořadatele) (nebo v hotovosti) vratnou zálohu.
1.8.2. Velké finále
Rozlosování vítězných mužstev regionálních kol do dvou skupin v rámci Velkého finále se
uskuteční v den konání turnaje před jeho zahájením za přítomnosti zástupců všech klubů.
1.9. Přehled turnajů, regionů a počet účastnických mužstev v jednotlivých kolech
1.10. Grafické znázornění principu turnaje
Datum
Pořadové
číslo
turnaje Kraj
Místo konání
regionálního kola
Zúčastněné okresy
regionálního kola
Počet
mužstev/
postupující
ne 19.4.2009 1 Jihočeský Český Krumlov ČK, ČB 12/1
so 25.4.2009 2 Vysočina Jihlava Jihlava, Pelhřimov 12/1
ne 26.4.2009 3 Jihočeský Strakonice Strakonice, Písek, Prachati 12/1
pá 08.5.2009 4 Středočeský Kutná Hora Kutná Hora 12/1
ne 17.5.2009 5 Jihočeský Tábor Tábor, J. Hradec 12/1
ne 24.5.2009 6 Jihomoravský Brno Brno, Brno venkov 12/1
so 30.5.2009 7 Vysočina Velké Meziříčí Třebíč, Žďár n S. 12/1
ne 31.5.2009 8 Jihomoravský Břeclav Břeclav, Znojmo 12/1
so 13.6.2009 9 Jihomoravský Hodonín Hodonín, Vyškov, Blansko 12/1
ne 14.6.2009 10 Zlínský Morkovice Kroměříž, Prostějov 12/1
so 20.6.2009 11 Zlínský Staré Město (UH) Uherské Hradiště, Zlín 12/1
ne 21.6.2009 12 Praha Praha Praha 12/1
září Velké finále 12/1
1.13. Herní systém:
Herní systém je vytvořen pro 12 účastnických mužstev (bod 1.13.1.). V případě neúčasti 2 a
více mužstev lze použít herní systém pro 10 (bod 1.13.2.) nebo 8 mužstev (bod 1.13.3.).
1.13.1. Systém turnaje pro 12 mužstev
dvě skupiny po šesti účastnících – ve skupině každý s každým
semifinále „A“ ( vítěz sk. 1. s druhým ze sk. 2.)
semifinále „B“ ( vítěz sk. 2. s druhým ze sk. 1.)
šestí ze skupiny - o 11. – 12. místo
- 12 -
pátí ze skupiny - o 9. – 10. místo
čtvrtí ze skupiny - o 7. - 8. místo
třetí ze skupiny - o 5. – 6. místo
poražení ze semifinále - o 3. – 4. místo
vítězové semifinále - o 1. – 2. Místo
1.13.2. Systém turnaje pro 10 mužstev
dvě skupiny po pěti účastnících – ve skupině každý s každým
semifinále „A“ ( vítěz sk. 1. s druhým ze sk. 2.)
semifinále „B“ ( vítěz sk. 2. s druhým ze sk. 1.)
pátí ze skupiny - o 9. – 10. místo
čtvrtí ze skupiny - o 7. - 8. místo
třetí ze skupiny - o 5. – 6. místo
poražení ze semifinále - o 3. – 4. místo
vítězové semifinále - o 1. – 2. Místo
1.13.3. Systém turnaje pro 8 mužstev
dvě skupiny po čtyřech účastnících – ve skupině každý s každým
semifinále „A“ ( vítěz sk. 1. s druhým ze sk. 2.)
semifinále „B“ ( vítěz sk. 2. s druhým ze sk. 1.)
čtvrtí ze skupiny - o 7. - 8. místo
třetí ze skupiny - o 5. – 6. místo
poražení ze semifinále - o 3. – 4. místo
vítězové semifinále - o 1. – 2. místo
1.14. Úhrada nákladů
Mužstva si hradí vlastní dopravu.
1.15. Ostatní
1.15.1. Ocenění
Energetická společnost E.ON připravila ve spolupráci s partnery pro každé
regionální kolo následující ocenění:
- každý zúčastněný hráč uvedený na soupisce získává fotbalový míč PUMA,
- první tři mužstva získávají kompletní sadu dresů PUMA (15 + 1),
- nejlepší hráč z každého mužstva získává drobná ocenění (batoh apod.),
- nejlepší hráč turnaje získává drobná ocenění a týdenní pobyt ve
Fotbalové škole Petra Čecha v termínu 4. – 10.7.2009 (platí pro turnaje
v Českém Krumlově, Jihlavě, Strakonicích, Kutné Hoře, Táboře a Brně) a
- 13 -
v termínu 11. – 17.7.2009 (platí pro turnaje ve Velkém Meziříčí, Břeclavi,
Hodoníně, Morkovicích, Starém Městě a Praze),
- ocenění pro nejlepšího střelce a brankáře turnaje, nejmladšího hráče turnaje
a dívky v týmech.
Energetická společnost E.ON ve spolupráci s partnery připravila pro Velké finále
následující ocenění:
- vítězné mužstvo Velkého finále postupuje na mezinárodní halový turnaj
E.ON Junior Cup v německém Gilchingu ve dnech 21. – 22.11.2009 na
náklady energetické společnosti E.ON,
- vítězné mužstvo Velkého finále získá od společnosti PUMA až 18
vstupenek (max. 16 hráčů (rozhodující je soupiska Velkého finále) + 2
trenéři) na mezinárodní utkání ČR x Polsko, které se uskuteční 10.10.2009
s možností prohlídky stadionu a zavedení (doprovodu) reprezentantů
národního týmu na hrací plochu před zápasem,
- nejlepší hráč Velkého finále získává finanční částku ve výši 50 tisíc Kč
určenou na realizaci energeticky úsporných opatření pro školu, kterou
navštěvuje.
Na výhry a jiná ocenění nevzniká právní nárok. Generální partner, energetická společnost E.ON, si
vyhrazuje právo změny.
2. TECHNICKÁ USTANOVENÍ POHÁRU E.ON ČR JUNIOR CUP 2009
2.1. Předpis
Hraje se dle pravidel fotbalu – úprava pro turnaj přípravek (7+1 hráč), Soutěžního řádu, a
těchto propozic.
2.2. Účastníci turnaje
12 mužstev z příslušného regionu vybraných garanty turnaje (viz též bod 1.6.)
2.3. Hrací plocha
Hrají se dva souběžné zápasy, každý na ploše odpovídající polovině fotbalového hřiště (na
šířku).
2.4. Míč
Hraje se s oficiálním míčem PUMA velikosti č. 4 (dodá E.ON).
2.5. Branky
Branky mají rozměr 2 x 5 m a jsou umístěny uprostřed brankových čar. Branky jsou opatřeny
sítěmi.
2.6. Hrací doba
Hrací doba je stanovena pro plný počet účastníků (12 mužstev) následovně:
- ve skupinách 1 x 15 min. (5 min. přestávka na výměnu mužstev)
- ostatní zápasy 2 x 15 min. (s 5 min. přestávkou + 5 minut přestávka na výměnu mužstev)
v případě neúčasti dvou a více mužstev se hraje dle systému pro 10 nebo 8 účastníků:
a) systém pro 10 účastníků
- ve skupinách 1 x 25 min. (5 min. přestávka na výměnu mužstev)
- ostatní zápasy 2 x 15 min. (s 5 min. přestávkou + 5 minut přestávka na výměnu
mužstev)
b) systém pro 8 účastníků
- ve skupinách 2 x 15 min. (s 5 min. přestávkou + 5 min. přestávka na výměnu mužstev)
- ostatní zápasy 2 x 20 min. (s 10 min. přestávkou)
2.7. Startují
- hráči narození 1. 1. 1999 a mladší,
- hráči musí mít platný registrační průkaz,
- před zahájením turnaje každé mužstvo odevzdá řádně vyplněnou soupisku,
- k turnaji smí být nominováno 16 hráčů, v utkání může nastoupit max. 16 hráčů,
- vedoucí mužstva předloží před zahájením turnaje (cca do 8:45 hod.) registrační
průkazy,vyplněnou soupisku s RČ a s čísly dresů,
- hráči musí mít u sebe kartičku zdravotní pojišťovny.
2.8. Hodnocení
- za vítězství 3 body, za remízu 1 bod
O pořadí po skončení skupin rozhoduje:
- větší počet získaných bodů ze všech utkání
- vzájemné zápasy * body
- 15 -
- rozdíl branek ze všech zápasů
- vyšší počet vstřelených branek
Skončí-li se semifinálová utkání a utkání o pořadí nerozhodně, o pořadí rozhodují kopy ze
značky PK (5 kopů – provádí vždy jiný hráč a dále po jednom hráči z každého mužstva do
rozhodnutí).
2.9. Vybavení
Povinnost mužstva je mít k dispozici 2 sady dresů.
2.10. Rozhodčí
Okresní (regionální) kola deleguje – KR OFS – 4 rozhodčí.
Velké finále deleguje – KR KFS – 4 rozhodčí.
2.11. Disciplinární přestupky
Disciplinární přestupky řeší turnajová komise.
Vyloučený hráč nesmí startovat v dalším utkání.
V následujících případech bude rozhodnuto kontumačně ve prospěch soupeře:
a. neoprávněný start hráče – kontumace výsledků a mužstvo vyloučeno z turnaje bez
náhradu na odměnu a vratnou zálohu!
b. nenastoupení k zápasu do 5 minut dle harmonogramu – kontumace výsledku.
2.12. Námitky
Námitky lze podat s v kladem 100,-Kč nejpozději do 15 minut po skončení utkání.
2.13. Různé:
2.13.1. Dotace
Na uspořádání každého turnaje bude garantovi (pořadateli) regionálního kola poskytnuta
dotace dle předchozí dohody.
- z této dotace uhradí garant (pořadatel) nájem hřiště s travnatým nebo umělým
povrchem, rozhodčí, občerstvení mužstev (18 osob/mužstvo) a rozhodčích, kabiny,
zdravotníka,
- garant (pořadatel) zajistí účast 12 mužstev kadetů dle výše uvedeného přehledu turnajů,
regionů a počtu mužstev v jednotlivých kolech,
- pro každé zúčastněné mužstvo bude od garanta (pořadatele) zajištěno občerstvení a
pitný režim pro max. 18 osob (poukázky 50,- Kč) a rozhodčí,
- deleguje na regionální turnaje 4 rozhodčí KR OFS,
- deleguje na Velké finále 4 rozhodčí KR KFS,
- součástí turnajů bude doprovodný program pro jehož účely garant (pořadatel) zajistí
venkovní prostory pro umístění atrakcí, možnost připojení atrakcí na elektrický proud,
možnost umístění reklam generálního partnera a všech partnerů příslušného turnaje.
2.13.2. Dovednostní disciplíny
V průběhu dopoledních hodin turnaje se uskuteční dovednostní disciplíny (střelba na
bránu, žonglování s míčem a slalom) pro všechny účastníky turnaje, ze kterých bude
v rámci závěrečného ceremoniálu vyhlášen nejlepší z každé disciplíny. Tyto disciplíny
- 16 -
nejsou součástí doprovodného programu a absolvují se odděleně od doprovodného
programu!!!
2.13.3. Nominace trenérů
V průběhu celého turnaje trenéři všech mužstev nominují:
a. nejlepšího hráče z každého mužstva
b. nejlepšího střelce turnaje (vzejde automaticky, v případě rovnosti počtu branek
rozhodují pokutové kopy)
c. nejlepšího brankáře turnaje
d. nejlepšího hráče turnaje
Své volby trenéři předají nejpozději v průběhu finálového zápasu garantovi turnaje!
2.13.4. Dresy pro finálový zápas
Finálový zápas se hraje v dresech E.ON! Dresy si trenéři finalistů převezmou u
agentury zaštiťující doprovodný program (Energ Servis nebo Faktor TEAM)